
Динамични блокове в AutoCAD.
Едва ли вече има потребител на AutoCAD, който не може да ползва в своята работа блокове.
Все повече хора са запознати с предимствата на класическите статични блоковете. Не така обаче стои въпроса с динамичните блокове за огромно съжаление.
Въпреки, че AutoCAD предоставя възможност за работа с динамични блокове от 2006 година все още много малко хора са запознати с тях. И така: Какво представляват динамичните блокове? Голямото предимство на динамичните блокове пред статичните такива е, че те на практика могат да заменят много множество обикновени класически блокове.
Динамични блокове в AutoCAD
Един динамичен блок позволява смяна на визуализацията, промяна на размера, ъгъла на завъртане, огледално преместване и т.н. Всичко това се осъществява лесно и интуитивно с помощта на допълнителни манипулатори.
Дефинирането на самите динамични блокове става с добавяне на параметри към които се прикача съответно действие. В допълнение към това има възможност за налагане на геометрични ограничения, което допълнително увеличава гъвкавостта на динамичните блокове.
Основното предимство на динамичните пред обикновените блокове е, че те заместват десетки, дори стотици обикновени блокове. Например, вместо да имаме отделни блокове за всички видове прозорци, можем да имаме само един единствен блок.
Това прави управлението му много по-лесно, а когато го актуализираме го правим на едно единствено място, вместо на множество различни места. Така повишавате и подобрявате Вашите умения и компетенции, ускорявате работата и завършването на проектите с който сте се заели.
Може би звучи сложно, но не е чак толкова. А и всяка минута заделена за изучаването им ще се отплати веднага, като подобри вашите умения и компетенции за работа с CAD програми по конкретно с AutoCAD.